Test podvozků

Test podvozku obnáší kontrolu celkového stavu nápravy automobilu. Při testování ověříme na válcové zkušebně aktuální stav brzd, tlumičů a geometrie kol a na základě zjištění opravíme nesrovnalosti. Test podvozku provedeme na principu EUSAMA u osobních i nákladních aut, včetně vozidel s pohonem 4x4.

Oprava nápravy včetně geometrie

Prvním krokem je při testování nápravy vizuální kontrola, při níž odhalí naši technici největší závady a zkontrolují korozi celého podvozku. Při diagnostice podvozku změříme na válcové zkušebně účinnost přední i zadní nápravy a ruční brzdy, geometrii a sbíhavost kol i stav tlumičů. Pomocí zdvižných plošin zase zkontrolujeme vůli zavěšení ramen nápravy, vůli řízení i případný problém s uložením motoru nebo převodovky.

Po ukončení testu podvozku budete informováni o výsledcích, a pokud zjistíme nežádoucí hodnoty, navrhneme možnosti opravy. Po odstranění závad provedeme závěrečnou kontrolu a seřízení geometrie kol, takže dostanete automobil jako nový.

Nechejte si otestovat stav podvozku u Vašeho vozu

Profesionální válcová zkušebna brzd a tester tlumičů v AUTOPNEU Novák s.r.o.

Test brzd, tlumičů a geometrie .

Test brzd, tlumičů a geometrie u nás provádíme na profesionální válcové zkušebně brzd a testeru tlumičů do 3t nápravového zatížení. Získáte i vytištěný protokol s výsledky a grafem zjištěných měření. 

Tester tlumičů měří kvalitu tlumičů na principu EUSAMA. Zařízení může pracovat i v automatickém provozu (po zatížení měřicích desek se aut. spouští motory). Válcová zkušebna brzd pracuje v rozsahu 0 – 6 kN a je možné ji používat i pro vozidla s pohonem 4x4.

300 Kč
Geometrie V3D

Měření geometrie V3D od britské firmy John Bean, je poslední novinkou v této měřící technice. Cena je dle náročnosti seřízení a stavu náprav od  500,- do 1200,- Kč s DPH.

Geometrie John Bean používá princip trojrozměrného měření. Vlevo a vpravo před vozidlem jsou umístěny vysílající infračervené paprsky, které se odrážejí od desek zrcadel, pevně připevněných na kolech automobilu. Vyhodnocení je díky vestavěné digitální kameře rychlé a přesné.

Geometrií nápravy se rozumí například sbíhavost kol, odklon kola, záklon rejdového čepu a podobně. Správné nastavení se Vám odvděčí na dobrých jízdních vlastnostech vozidla, auto jede samo rovně a za zatáčkou se volant vrací do přímého směru. Nesprávná geometrie nápravy se projeví také zhoršením jízdních vlastností vozidla, vozidlo plave, táhne ke straně a má vliv na zvýšené opotřebení pneumatik.

Individuálně

Geometrie kol, seřízení geometrie náprav

Pokud zjistíte, že se vaše vozidlo stáčí doprava nebo doleva, když pustíte volant, je treba zkontrolovat geometrii kol. Nesprávně seřízená geometrie vozidla způsobuje rychlejší opotřebení pneumatik a nestabilitu vozu na silnici. 


Zvažte seřízení geometrie vždy, když:

  • pocítíte silnější náraz, například při jízdě přes výmoly nebo když narazíte na překážku na silnici;
  • máte nadměrně nebo nerovnoměrně opotřebované pneumatiky, rovné "zbroušené" plochy na běhounu pneumatik atp.;
  • vozidlo zanáší na stranu;
  • přední kola se nevracejí po výjezdu ze zatáčky samovolně do základní polohy;
  • pořídíte novou sadu pneumatik a chcete, aby Vám vydržela co nejdelší dobu; 
  • měníte nápravu nebo jinou část řídícího systému vozidla; 

Při seřízení geometrie kol jde o stabilitu vozidla na silnici, nastavení odklonu a sbíhavosti všech kol kolmo na vozovku tak, aby jejich podélné osy svíraly symetrický úhel. Provádíme i vyvážení kol, které má vliv na vibrace vozidla při vysokých rychlostech. 

Správným seřízením geometrie náprav zajistíte nejlepší podmínky pro co nejmenší opotřebení pneumatik.

Smyslem seřízení geometrie kol je zaručit maximální jízdní stabilitu a co nejvíce prodloužit životnost pneumatik. Správně seřízená geometrie Vám ušetří peníze, pneumatiky vydrží déle a s vozidlem budete jezdit plynuleji a s nižší spotřebou.

Při nastavení geometrie náprav sledujeme také odklon kola. Pokud je tento odklon příliš veliký, dochází k nerovnoměrnému opotřebení běhounu z jeho vnější nebo vnitřní strany. Správný odklon zajistí to, aby se v zatáčce udržela maximální velikost kontaktní plochy pneumatiky na vozovce.

INFORMACE O NÁKUPU

Celková cena: 0 Kč

Praha 10 - Michle

Nad Vinným potokem 1446/2c
101 00 Praha 10 - Michle
Pondělí:
8 - 18
Úterý:
8 - 18
Středa:
8 - 18
Čtvrtek:
8 - 18
Pátek:
8 - 18
Sobota:
9 - 16

PRO CENU POUŽITÝCH PNEUMATIK VOLEJTE +420 606 066 817


AUTOPNEU NOVÁK s.r.o.

Praha 10 - Michle

Nad Vinným potokem 1446/2c
101 00 Praha 10 - Michle
Telefon:
602422667
Mobil:
602 422 667
Pondělí:
8 - 18
Úterý:
8 - 18
Středa:
8 - 18
Čtvrtek:
8 - 18
Pátek:
8 - 18
Sobota:
9 - 16
AUTOPNEU NOVÁK, S.R.O., Rychlý kontakt: 602422667, Nad Vinným potokem 1446/2c, Praha 10 - Michle 101 00

Online objednání

Pneuservis Praha 10. Měření geometrie, testování tlumičů, rychloservis. Prodej nových a použitých pneumatik.

pneu-novak@volny.cz

DIČ: CZ26777380